Wystrój wnętrza, Stół, Sofa, Kieliszki, Krzesła

Aktualności

Jak wybrać meble do restauracji, kawiarni, baru? Od czego zacząć…

Opublikowano: 4 maja 2023

Sukces restauracji to nie tylko znakomite dania, świetna obsługa, ale również przytulne wnętrze, w którym można spokojnie i z przyjemnością delektować się specjałami szefa kuchni. Urządzenie lokalu gastronomicznego to szereg decyzji, które należy podjąć, aby nasz lokal był dobrze odebrany przez klientów.

Dzięki ofercie Demi Co. znajdziesz w jednym miejscu wszystkie elementy wyposażenia meblowego restauracji, kawiarni, baru czy ogródka gastronomicznego. Oferujemy krzesła, fotele, stoły, loże barowe, ławki i sofy tapicerowane, zabudowy barów, pomocniki kelnerskie, ale również elementy dekoracyjne takie jak kwietniki, regały, podwieszane konstrukcje. Mnogość wzorów i szeroka kolorystyka pozwolą dopasować meble do każdej aranżacji. Wnętrze klasyczne, a może nowoczesne, styl minimalistyczny czy loftowy– u nas zrealizujecie każdy projekt.

Jakie wybrać meble do restauracji?

meble do restauracji

Obowiązkowym elementem wyposażenia lokalu gastronomicznego są stoły i krzesła restauracyjne. Podstawowe cechy jakie powinno mieć dobre krzesło to wygoda, solidność oraz wysoka jakość. Ważne jest również, aby dobrać wielkość krzesła do stołu. Nieodpowiednia wysokość siedziska spowoduje poczucie dyskomfortu podczas posiłku, a w konsekwencji klienci nie będą miło wspominać pobytu w Twojej restauracji. Optymalna wysokość stołu w restauracji powinna wynosić 75-76 cm, a siedziska krzeseł czy ławek tapicerowanych 45-46 cm.

W naszej ofercie znajduje się szereg mebli do restauracji o różnych wymiarach i kształtach, tak by idealnie dopasować wszystkie elementy wyposażenia, a klienci z przyjemnością spędzali czas i chętnie wracali do Twojego lokalu. Krzesła drewniane, metalowe, z tworzywa, technorattanowe lub tapicerowane – u nas w jednym miejscu znajdziesz wszystkie rodzaje materiałów. Aby całkowicie wyposażyć projekt hotelu czy restauracji, współpracujemy z wieloma markami w Polsce i na świecie. Wśród czołowych dostawców mebli są m.in.: Fameg, Paged, Nowy Styl, Pedrali, Scab, Nardi.

jakie meble do restauracji

Stoły do lokali użyteczności publicznej powinny być trwałe, stabilne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. To one nadają ton całemu lokalowi i to ich kształt i wielkość wpływa na wszystkie pozostałe elementy wyposażenia. Stoły okrągłe są eleganckie, sprawiają wrażenie lekkości i optycznie powiększają wnętrze, ale trzeba również pamiętać, że wymagają więcej miejsca. Jeżeli przestrzeń lokalu na to pozwala warto wygospodarować miejsce na przynajmniej część okrągłych stołów, najlepiej w środku sali. Osoby siedzące przy okrągłym stole zwrócone są do siebie twarzami, a stół kojarzy się z większą bliskością, ale również z równością i pojednaniem. Okrągłe, mniejsze stoliki idealnie sprawdzą się w kawiarniach, lodziarniach, lokalach nie nastawionych na konsumpcję.

Jakie stoły do restauracji wybrać?

W lokalach gastronomicznych doskonale sprawdzą się stoły kwadratowe i prostokątne, których dodatkowym atutem jest możliwość zestawienia kilku stołów w przypadku większej grupy gości. Powyższe stoły pozwalają też na większą ustawność w sali gastronomicznej.

Hotel-Belmonte-w-Krynicy-Zdrój-_1_.webp

Każdemu właścicielowi zależy na przyjęciu możliwie największej ilości gości, ale należy pamiętać, że klient powinien czuć się swobodnie i mieć odpowiednią ilość miejsca. Każda osoba powinna mieć dla siebie standardowo 60 cm szerokości i 40 cm głębokości stołu, a odległość między krzesłami powinna wynosić minimum 20 cm. Dla lokali typu fast-food i miejsc zakładających dużą rotację klientów niezbędne minimum szerokości to 50 cm, a w restauracjach ekskluzywnych powinno się założyć 70 cm.

Komfort dla gości, czyli meble do restauracji na wymiar

Niemniej ważne dla komfortu gości jak i sprawnej obsługi są odległości, które powinny zostać zachowane między stołami. Optymalna odległość między stołami powinna wynosić co najmniej 120 cm, a standardowa przestrzeń między tylnymi częściami krzeseł 40 cm. Planując aranżację lokalu należy również pamiętać o wytyczeniu przejścia głównego, które powinno mieć co najmniej 120 cm szerokości oraz o udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych.

Restauracja-Nyborg-Destilleri-w-Kopenhadze.webpWśród szeregu produktów restauracyjnych obowiązkową pozycję stanowią loże restauracyjne. Odpowiednio dobrane będą nie tylko funkcjonalnym meblem, ale mogą stanowić również niekwestionowaną ozdobę. Sofy barowe idealnie sprawdzą się jako uzupełnienie krzeseł do strefy gastronomicznej, ale także jako element wyposażenia strefy relaksu. Jako producent mebli jesteśmy w stanie wykonać loże barowe na wymiar klienta w szerokiej gamie najwyższej jakości tkanin. Nasze sofy i loże restauracyjne to funkcjonalny, ergonomiczny i bardzo elegancki system mebli pozwalający dowolnie kreować i optymalnie zagospodarować przestrzeń. Produkujemy sofy gładkie, z przeszyciami, guzikami, wałkami, Chesterfield – ogranicza nas tylko Twoja wyobraźnia. Cokół z melaminy, laminatu, stali nierdzewnej, a może nogi metalowe lub drewniane. Jako producent jesteśmy w stanie wykonać sofy idealnie dopasowane to twoich potrzeb i ogólnej aranżacji wnętrza

Planując meble do restauracji należy pamiętać o wyborze odpowiednich materiałów wykonania w tym wytrzymałych tkanin odpornych na ścieranie. Wybierając tkaniny do miejsc użyteczności publicznej dobrze zwrócić uwagę, aby były one łatwo czyszczące. Tkaniny takie posiadają specjalną barierę ochronną powstającą już na etapie produkcji, aby wszystkie plamy można było sprawnie wyczyścić bez naruszenia materiału. Ciekawym rozwiązaniem są też tkaniny o właściwościach utrudniających wchłanianie płynów. Pokryte są one specjalną warstwą ochronną tworzącą hydrofobową powłokę zabezpieczającą przez szybkim wchłanianiem płynów. Rozlana ciecz natychmiast formułuje się w krople.

Restauracja-Sakana-w-Poznaniu.webpNiemniej ważnym elementem wyposażenia meblowego restauracji, kawiarni czy baru jest lada barowa. Mebel ten w miejscach użyteczności publicznej jest szczególnie intensywnie użytkowany.  Klienci często opierają się o blat, rozlewają napoje, alkohol lub niechcący kopią w mebel, a obsługa nie zawsze jest w stanie zauważyć wszystkie zabrudzenia i usunąć je natychmiast. Mając na względzie powyższe, przy planowaniu warto zwrócić uwagę na materiał wykonania lady barowej. Zwłaszcza blat powinien być odporny na zarysowania, działanie wysokich i niskich temperatur, wilgoci ponieważ będzie narażony na dużo trudniejsze warunki niż pozostałe meble.

Lada barowa, będąca najczęściej elementem centralnym wyposażenia restauracji czy baru, wykonana z najwyższą starannością i dbałością o detale, z dobrej jakości materiałów i kolorystycznie dopasowana do całości aranżacji, będzie stanowić doskonałe dopełnienie całego wnętrza.

Wyposażenie lokali użyteczności publicznej wymaga zwrócenia uwagi na najmniejsze detale i szczegóły, aby klienci czuli się wygodnie i komfortowo. Każdy element wpływa na efekt końcowy danego lokalu, dlatego naszym klientom pomagamy na każdym etapie realizacji projektu. Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, aby meble na rynek HoReCa były nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne i wytrzymałe. Nierówne ściany, wnęki czy filary to duży problem w projektowaniu każdej przestrzeni użytku publicznego. Dzięki nam nie musisz się martwić tym problemem. Oferujemy usługę pomiaru i wykonujemy meble na wymiar, dzięki czemu cała przestrzeń lokalu będzie maksymalnie wykorzystana.

Restauracja-Chop-Chop-w-Szwecji.webp