Wystrój wnętrza, Stół, Sofa, Kieliszki, Krzesła

Aktualności

Jak dbać o meble restauracyjne? Porady od ekspertów Demi Co.

Opublikowano: 28 sierpnia 2023

Meble restauracyjne są narażone na znacznie większe obciążenia niż te domowe. Codziennie służą setkom gości, są narażone na rozlane płyny, tłuste plamy czy intensywne promieniowanie słoneczne przez okna. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio o nie dbać. Oto kilka wskazówek od specjalistów z firmy Demi Co., czołowego producenta mebli horeca, które pomogą zachować je w doskonałym stanie przez wiele lat.

Jak dbać o meble restauracyjne?

1. Regularne czyszczenie

Codzienna higiena to podstawa. Po każdym dniu pracy warto przetrzeć stoliki wilgotną ściereczką, aby pozbyć się plam i zabrudzeń. Krzesła, zwłaszcza te tapicerowane, warto odkurzać co najmniej raz w tygodniu. Eksperci z Demi Co. zalecają stosowanie dedykowanych środków czyszczących dla mebli horeca.

2. Specjalistyczne środki do czyszczenia

Nie wszystkie środki czyszczące nadają się do pielęgnacji mebli restauracyjnych. Unikaj tych, które zawierają agresywne substancje chemiczne. Wybieraj specjalistyczne preparaty przeznaczone do konkretnych materiałów, z których wykonane są Twoje meble.

3. Ochrona przed słońcemmeble do restauracji Demi Co. 3

Promieniowanie UV może powodować blaknięcie kolorów i degradację materiałów. Jeśli Twoja restauracja ma duże okna, warto zainwestować w rolety lub żaluzje, które ochronią meble przed nadmiernym nasłonecznieniem.

4. Regularne przeglądy i naprawy

Co jakiś czas warto dokładnie sprawdzić stan wszystkich mebli. W razie potrzeby dokręć śruby, wypełnij ewentualne rysy specjalnymi wypełniaczami czy zabezpiecz powierzchnie lakierem. Jeśli masz meble od Demi Co., możesz liczyć na wsparcie serwisowe firmy.

5. Ochrona podłogi

Krzesła i stoły przesuwane codziennie mogą rysować podłogę. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w specjalne nakładki na nogi mebli lub podkładki, które zabezpieczą podłogę przed zarysowaniami. W ofercie Demi Co. znajdziesz odpowiednie akcesoria do ochrony podłóg.

6. Odpowiednia wilgotność

Zbyt niska lub zbyt wysoka wilgotność powietrza może negatywnie wpłynąć na meble, zwłaszcza te drewniane. Warto zainwestować w nawilżacz lub odtwarzacz powietrza, aby utrzymać odpowiedni poziom wilgotności w restauracji.

7. Unikaj bezpośredniego kontaktu z gorącymi naczyniami

Gorące garnki czy kubki mogą pozostawić na meblach trwałe ślady. Zawsze używaj podkładek, które ochronią powierzchnię stolików.

krzesła i fotele tapicerowane8. Zabezpiecz meble przed plamami

Istnieją specjalne tkaniny, które tworzą na powierzchni mebli takich jak loże tapicerowane, krzesła i fotele tapicerowane, warstwę ochronną przed plamami. Dzięki temu nawet rozlany czerwony sos czy wino nie zostawią trwałego śladu. Sprawdź ofertę tkanin plamoodpornych Demi Co..

9. Szkolenie personelu

Twoi pracownicy są pierwszą linią obrony przed uszkodzeniami mebli. Warto przeszkolić ich, jak prawidłowo obchodzić się z wyposażeniem restauracji, jakie środki czyszczące stosować i jak reagować w przypadku wypadków. Więcej szczegółowych informacji o tym jak użytkować meble znajdziesz pod tym linkiem

10. Inwestuj w jakość

Dobrej jakości meble restauracyjne są bardziej odporne na uszkodzenia i łatwiejsze w pielęgnacji. Choć początkowa inwestycja może być wyższa, w dłuższej perspektywie przyniesie oszczędności. Wybierając meble od Demi Co., inwestujesz w trwałość i elegancję.

Podsumowanie

Pielęgnacja mebli restauracyjnych wymaga nieco więcej uwagi niż dbanie o domowe wyposażenie. Jednak dzięki regularnej konserwacji i stosowaniu się do powyższych wskazówek, Twoje meble posłużą Ci przez wiele lat, zachowując swój pierwotny wygląd i funkcjonalność. Wybierając produkty i usługi od Demi Co., masz pewność, że Twoje meble są w najlepszych rękach.